Novinky  |  O nás  |  Kontakt  |  Psali o nás  |  Návštěvní kniha

Chrám sv. Bartoloměje v Kolíně

Chrám sv. Bartoloměje v Kolíně je bezesporu jedna z nejkrásnějších a nejvýznamnějších sakrálních památek České republiky. Přesto je ve svém významu opomíjená a předkládané CD knihy jsou pak naším drobným přispěním k povznesení duše této památky i nás všech.

1. září 2007 byla uvedena do života 2CD kniha
"100 pohledů na kolínský chrám sv. Bartoloměje"

Pozvánka na křest CD knihy

obálka CD knihy

Kniha s názvem 100 pohledů na chrám sv. Bartoloměje obsahuje dva CD nosiče. První z nich, jenž vyšel poprvé samostatně již před pěti lety, obsahuje pohledy na chrám sv. Bartoloměje z období před První Republikou. Druhé z nich je pak především uměleckým náhledem současného stavu doplněným o výsostný pohled Jaromíra Funkeho.

CD kniha 100 pohledů na kolínský chrám sv. Bartoloměje vychází za finanční i fyzické podpory, dobrozdání a spolupráce Města Kolína, Kolínského děkanátu, Polabské kulturní společnosti a v neposlední řadě i Polabského Zlatého pruhu – Kulturní společnosti Miroslava Benáka.

Výstava
"Chrám sv. Bartoloměje - Pocta Petru Parléři"
proběhla v Galerii Naivní Anděl

plakát

Chrám sv. Bartoloměje v Kolíně je jednou z nejvýznačnějších sakrálních staveb u nás. Zřejmě chtěním osudu je v poměru ke svému nespornému významu také jednou z nejméně známých. Ve spolupráci s Malou Galerií v Kolíně resp. s Polabskou kulturní společností chceme výstavami v těchto galerijních prostorech připomenout a dát nahlédnout kráse tého význačné stavby. Jedna ze tří jediných staveb Petra Parléře bude následně zvěčněna ve 2CD knize vydané Polabským Zlatým pruhem. Kniha vyjde na svátek sv. Bartoloměje, mj. patrona knihařů. Výstavy v Galerii Naivní anděl se zúčastnili:


Jaroslav Dvořák
Petr Hejcman
Miloš Kim Houdek
Petr Soukup
Kateřina Vodňanská

Fotografie z vernisáže výstavy

výstavu zahajovala kolínská kapela Los Invalidos Miroslav TyčVýstava
"Chrám sv. Bartoloměje"
proběhla v Malé galerii Na Hradbách

Zde byly vystaveny fotografie Jaromíra Funkeho.

K A © A